O nas

Historia firmy sięga roku 1962 kiedy to Otto Bartkowiak otworzył swój pierwszy warsztat samochodowy w Tychach gdzie samodzielnie naprawiał i lakierował samochody wszystkich marek. Z biegiem czasu firma przeniosła się do Tarnowskich Gór do nieco większego obiektu, a w roku 1977 do Piekar Śląskich gdzie zaczął się największy przełom w historii firmy; handel używanymi samochodami z zagranicy oraz serwis. Lata 90-te a dokładnie rok 1992 kiedy to została podpisana umowa z firmą Renault Polska, to jak na tamte czasy ogromne wydarzenie i przedsięwzięcie, które z małego warsztatu zamieniło się w dużą firmę P.W. Bamarko Sp. z o.o., która zatrudniała 100 pracowników i sprzedawała tysiące samochodów osobowych i używanych.

Początek roku 2000 to nowy obiekt w Bytomiu na działce 1.1 ha, gdzie powstaje Salon i Serwis oraz Blacharnia, Lakiernia i Stacja Kontroli Pojazdów marki Renault i Dacia. Niestety zmiany na rynku samochodowym w Polsce a szczególnie w województwie Śląskim, gdzie konkurencja jest wyjątkowa duża ze względu na małe odległości między firmami zmusiła firmę do sprzedaży obiektu w styczniu 2013 roku po 20 letniej współpracy z Renault Polska.

W lipcu 2013 r. powstaje firma MB AUTO BARTKOWIAK założona przez rodzeństwo Marcina oraz Magdalenę Bartkowiak, którzy wybierają znowu Piekary Śląskie jako siedzibę firmy, która dzisiaj w obiekcie o powierzchni 1 600 metrów pod dachem, działce o powierzchni 2 650 metrów, prowadzi nowoczesny salon i komis samochodów używanych marki MERCEDES-BENZ oraz niezależny serwis mechaniczny, blacharnię, sprzedaż ubezpieczeń i gwarancji technicznej oraz czterostanowiskową myjnię ręczną dla mieszkańców Piekar Śląskich i okolic.

Firma jest na etapie dynamicznego rozwoju swojej działalności oraz doposażania serwisu w nowe stanowiska i narzędzia, by spełniać coraz większe oczekiwania stałych i nowych klientów. MB Auto Bartkowiak stawia przede wszystkim na jakość, przyzwoitą cenę oraz co najważniejsze zadowolonego klienta. Świetnie wyszkolona kadra pracowników, ilość stanowisk i odpowiedni sprzęt to wizytówka tej firmy.